USUWANIE AZBESTU I WYROBÓW ZAWIERAJĄCYCH AZBEST Z TERENU GMINY CZEREMCHA

GGiOŚ.7011.3.2015

 

Wójt Gminy Czeremcha ogłasza nabór wniosków na dofinansowanie usługi załadunku, transportu i utylizacji wyrobów zawierających azbest. Poziom dofinansowania wynosi do 100% ww. kosztów.

Mając na uwadze powyższe, wszystkie osoby fizyczne posiadające tytuł prawny do nieruchomości znajdujących się na terenie Gminy Czeremcha, planujące usunięcie ww. wyrobów, mogą do dnia 02 marca 2015 roku składać wnioski o dofinansowanie do Urzędu Gminy Czeremcha.

Wzór wniosku jest dostępny w siedzibie Urzędu Gminy Czeremcha ul. Duboisa 14, 17-240 Czeremcha pokój nr 5, na stronie internetowej Urzędu Gminy Czeremcha www.czeremcha.pl oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu.

Wniosek

OCENA stanu i możliwości bezpiecznego użytkowania wyrobów zawierających azbest

INFORMACJA O WYROBACH ZAWIERAJĄCYCH AZBEST

Punkt mobilny przeznaczony do wysyłania zeznań podatkowych

Wójt Gminy Czeremcha

i Naczelnik Urzędu Skarbowego w Hajnówce informuje,

że w Gminnej Bibliotece Publicznej

w Czeremsze ul. 1 Maja 77, zostanie zorganizowany

punkt mobilny przeznaczony do wysyłania

zeznań podatkowych drogą elektroniczną.

  2 marca poniedziałek od godz. 9.00 do godz. 13.00

pracownik Urzędu Skarbowego w Hajnówce

pomoże w wypełnieniu i przesłaniu zeznania podatkowego drogą elektroniczną.

 

PRZED PRZYSTĄPIENIEM DO ZŁOŻENIA ZEZNANIA PODATKOWEGO ZA 2014r. NALEŻY PRZYGOTOWAĆ:

  • DOWÓD OSOBISTY
  • INFORMACJE OD PŁATNIKÓW (ZAKŁADU PRACY) O UZYSKANYCH DOCHODACH W 2014r.
  • DOKUMENTY POTWIERDZAJĄCE ODLICZENIA
  • KWOTĘ PRZYCHODU ZA 2013r. (np. kopię zeznania za 2013r.)

 

Korzyści wynikające ze złożenia deklaracji w formie elektronicznej:

- oszczędność czasu,

- niższe koszty złożenia deklaracji podatkowej,

- łatwość wypełnienia,

- bezpieczeństwo przesyłanych danych,

- gwarancja poprawności składanej deklaracji,

- szybszy zwrot nadpłaty,

- ochrona środowiska,

- otrzymanie potwierdzenia złożenia deklaracji bez wychodzenia z domu.

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem 23 – 28 lutego 2015r.

W tym roku „Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw” realizowany będzie w dniach od 23 do 28 lutego. Tradycyjnie już w tę inicjatywę włączają się policjanci z Hajnówki. Idea tygodnia związana jest z Międzynarodowym Dniem Ofiar Przestępstw przypadającym na dzień 22 lutego i ma na celu zwrócenie uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem oraz propagowanie praw i form pomocy ofiarom przestępstw.

W ramach powyższych działań, Prokuratura Rejonowa w Hajnówce oraz Komenda Powiatowa Policji w Hajnówce w okresie od 23 do 28 lutego 2015r. będą przyjmowały zainteresowanych.

Dyżury prokuratorów będą pełnione w siedzibie Prokuratury Rejonowej przy ul. Warszawskiej 87 w Hajnówce w dniach od 23 do 27 lutego w godzinach 10.00 – 15.00, a w dniu 28 lutego 2015r. w godz. 10.00 – 13.00.

 

Dyżury funkcjonariuszy Policji pełnione będą w siedzibie Komendy Powiatowej Policji w Hajnówce przy ul. A. Krajowej 1, w godz. od 7:30 do 15:30. Kontakt telefoniczny: 085 873 42 45, 085 873 42 32 ( Wydział Kryminalny ) lub 085 873 42 00.

Wszystkie osoby zainteresowane zapraszamy do skorzystania z proponowanej formy pomocy.

Więcej informacji w banerze „Pomoc Ofiarom Przestępstw” oraz na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości (www.ms.gov.pl).

Oficer prasowy KPP w Hajnówce

Samorząd powiatowy będzie współpracował z Politechniką Białostocką

Rozwój edukacji to jedno z ważniejszych zadań samorządu. Dnia 10.02.2015r. pomiędzy powiatem hajnowskim a Politechniką Białostocką zawarta została umowa o współpracy. W ramach porozumienia przewidziano szereg atrakcyjnych działań skierowanych do uczniów ze szkół, dla których organem prowadzącym jest powiat. Wśród nich znaleźć się mają m.in. zajęcia w nowoczesnym laboratorium uczelni, lekcje z wykładowcami akademickimi, udział w kołach naukowych, konkursy przyczyniające się do wzrostu zainteresowania naukami ścisłymi, a także pomoc uczniom uzdolnionym. Młodzi adepci otrzymają duże wsparcie w procesie zdobywania wiedzy, ale wypracowane w ramach porozumienia działania to też doskonała promocja kierunków ścisłych oraz szansa na „zatrzymanie” zdolnej młodzieży w regionie. Mam nadzieję, że podpisane porozumienie zapoczątkuje długą i owocną współpracę na rzecz przyszłości uczniów naszych szkół. Młodzi ludzie są przyszłością naszego powiatu, naszego kraju, stąd troska o ich wykształcenie i jak najlepszy start w życie zawodowe jest wyzwaniem dla nas wszystkich. Mamy zdolną i ambitną młodzież, cieszę się, że ten potencjał zostanie wykorzystany. Jako mieszkaniec powiatu jestem dumny z tego, że tak nowoczesna uczelnia jest w naszym miasteczku, mało tego – intensywnie się rozwija, czym przyczynia się także do postępu naszego powiatu. Mamy także nadzieję, że objęta programem młodzież zdecyduje się w przyszłości zostać tu, w naszym regionie – stwierdził Starosta Hajnowski Mirosław Romaniuk.

czytaj dalej...