Głównej zawartości

Komunikat alertu

LISTY DO M  3
GOK  Czeremcha    13 grudnia 2017   godz. 10.45

Bilety: normalny 15 zł,  ulgowy 13 zł,  grupowe 12 zł

Komedia romantyczna |   Od lat: +12 lat
Czas trwania: 107 min.

Data premiery  10 listopada 2017

Reżyseria  Tomasz Konecki

Scenariusz  Marcin Baczynski, Mariusz Kuczewski

Obsada  Tomasz Karolak, Agnieszka Dygant, Piotr Adamczyk, Borys Szyc, Magdalena Różczka, Wojciech Malajkat, Iza Kuna, Andrzej Grabowski, Mateusz Winek, Filip Pławiak, Katarzyna Zawadzka, Marcin Kwaśny, Zbigniew Zamachowski, Weronika Wachowska, Danuta Stenka, Stan

Produkcja   Polska

Opis filmu
Bohaterowie przeboju kinowego Listy do M. i Listy do M.2 powracają! Listy do M. 3 to komedia romantyczno-świąteczna, której akcja dzieje się w dniu Wigilii Świąt Bożego Narodzenia. Gwiazdorska obsada, wysokobudżetowa realizacja filmowa, humor, wzruszenia, przebojowa muzyka oraz bohaterowie, których nie da się nie lubić. Listy do M. 3 opowie historię kilku osób, którym w jeden magiczny dzień przydarzają się wyjątkowe chwile. Bohaterowie przekonają się o potędze miłości, rodziny, wybaczenia i wiary w to, że ten niezwykły świąteczny czas pełen jest niespodzianek.

 

PIERWSZA GWIAZDKA

GOK  CZEREMCHA   13 GRUDNIA 2017   GODZ. 9.00

BILETY : NORMALNY - 15 ZŁ, ULGOWY – 13 ZŁ, GRUPOWE – 12 ZŁ

CZAS : 1 godz. 26 min

Mały, odważny osiołek o imieniu Bo tęskni za życiem z dala od codziennej pracy w wiejskim młynie. Pewnego dnia zbiera się na odwagę i ucieka na wolność, by spełnić swe marzenia. Po drodze spotyka uroczą owieczkę Ruth, która przypadkowo odłączyła się od swej trzody, oraz gołębia o wielkich aspiracjach. Wszyscy oni wspólnie z zabawnymi wielbłądami oraz kilkoma nieco ekscentrycznymi zwierzętami podążają za gwiazdą. Wkrótce staną się niespodziewanymi bohaterami najwspanialszej historii wszech czasów – opowieści o pierwszych świętach Bożego Narodzenia.

W związku z rosnącym zainteresowaniem szkoleniami z zakresu obowiązku przesyłania od 01.01.2018 r. ewidencji VAT w wersji elektronicznej, jako Jednolitego Pliku Kontrolnego dla potrzeb VAT (JPK_VAT), prowadzonymi w urzędach skarbowych w listopadzie br., akcja „Wtorki z JPK" będzie kontynuowana i szkolenia dla mikroprzedsiębiorców będą realizowane również w grudniu br.

Urząd Skarbowy w Hajnówce zaprasza na bezpłatne szkolenia nt. tworzenia i przesyłania JPK_VAT, które odbędą się w trzy pierwsze wtorki grudnia (5.12, 12.12, 19.12) o godz. 10.00 w siedzibie US w Hajnówce przy ul. 3 Maja 34 (pokój 109).

Jednocześnie w dniu 12.12.2017 r. w spotkaniu uczestniczył będzie przedstawiciel ZUS, który przedstawi przedsiębiorcom zagadnienia e-składki.

W związku z ograniczoną liczbą miejsc, chęć udziału w szkoleniu proszę zgłaszać do pracowników Urzędu Skarbowego w Hajnówce:

Serdecznie zapraszamy

Informujemy, iż w dniu 7 grudnia 2017 roku w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego w Białymstoku (ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 1, sala 115) odbędzie się Konferencja "Doświadczenia 20-lecia agroturystyki na Podlasiu i kierunki jej dalszego rozwoju" realizowana przez Sekretariat Regionalny Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich w województwie podlaskim przy współpracy z Podlaskim Stowarzyszeniem Agroturystycznym.

Ilustracja do artykułu IKONA.png

 

24176922 853163688215172 6291967575399494838 n26 listopada 2017 roku w Zespole Przedszkolno – Szkolnym w Czeremsze rozegrany został już po raz XIII Diecezjalny Turniej Szachów Rodzinnych.

Turniej rozpoczął się tradycyjnie Mszą świętą w kościele parafialnym. Modlono się w intencji rodzin. Po zakończeniu Mszy świętej rozpoczęły się rozgrywki. Spotkanie zgromadziło 12 rodzin z: Siedlec, Bielska Podlaskiego, Węgrowa, Mielnika, Gdańska, Miedznej, Białegostoku, Czeremchy i Kleszczel.

Grano 7 rund po 15 minut na zawodnika systemem szwajcarskim. Sędziował turniej Marek Uściński z Łomaz.

Pierwsze miejsce wygrał dziadek z wnukiem Mieczysław Drągowski i Wojciech Kakowski z Bielska Podlaskiego i Siedlec. Drugie miejsce zajęło rodzeństwo Jakub i Aleksandra Żurawiccy z Węgrowa, a trzecie miejsce ojciec z synem Wiktor i Robert Górscy z Mielnika.

Tradycyjnie odbył się „Festiwal Ciast”. Każda rodzina jako wpisowe przywiozła ze sobą ciasto. Najwięcej głosów otrzymało ciasto rodziny Drągowskich i Kakowskich. Drugie miejsce zajęło ciasto Ilony Wasiluk z Czeremchy, a trzecie rodziny Żurawickich z Węgrowa.

Najlepsi otrzymali puchary, medale, dyplomy, czasopisma szachowe i puzzle.  Natomiast każdy uczestnik otrzymał nagrodę.

Turniej został dofinansowany między innymi z Ministerstwa Sportu i Turystyki, a także z Stowarzyszenia „Parafiada”.

Organizatorzy dziękuję Pani Dyrektor Joannie Gnatowskiej za udostępnienie szkoły, Milenie Ptasznik za pomoc logistyczną, Anecie Niczyporuk i Joannie Rzepniewskiej za wyżywienie.

Kolejny IV Diecezjalny Turniej Szachów Rodzinnych odbędzie się 25 listopada 2018 roku.              

Ks. Krzysztof Domaraczeńko