Głównej zawartości

Komunikat alertu

I biegW dniu 19 kwietnia 2017 roku w Czeremsze odbył się I Bieg do Pustego Grobu.

         Po świątecznym lenistwie i obżarstwie kilkadziesiąt młodych ludzi pobiegło śladami św. Piotra i Jana. Apostołowie biegli z Wieczernika prawie 3 km do grobu z ciekawości i niepewności. Zawodnicy pobiegli by osobiście upewnić się, że grób Jezusa jest pusty. Chcieli doświadczyć czegoś głębszego chcieli odnaleźć odpowiedzi na nurtujące pytania, chcieli upewnić się, iż rzeczywiście Jezus Zmartwychwstał i żyje pośród nas.

         Spotkanie wielkanocne rozpoczęło się Mszą świętą, w której uczestniczył Wójt Gminy Czeremcha inż. Michał Wróblewski, Komendant Straży Granicznej Ppłk Andrzej Konończuk, Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej Walenty Aleksiejuk.

         Po Eucharystii zawodnicy wystartowali w dwóch grupach. Na początku dziewczęta. Najmłodszą zwyciężczynią Biegu była 6 – letnia Amelia Rakowska. Wśród klas II zwyciężyła Martyna Stańczyk, w klasach IV zwyciężyła Natalia Rosa, w klasach V Katarzyna Ziniewicz, w VI klasach Kinga Korza. W kategorii Gimnazjum zwyciężyła Paulina Paczuska, drugą zawodniczką była Anita Radosiuk.

         Natomiast wśród chłopców w kategorii klas IV zwyciężył Jakub Rakowski. W klasach V Bartosz Czekuć, w klasach VI Mateusz Bartoś. Natomiast wśród Gimnazjum klas I zwyciężył Kacper Sulęcki, w klasach III Tomasz Malesza.

         Bieg zakończył się wręczeniem medali, dyplomów i płyt, które dokonali Pan Wójt Gminy Czeremcha inż. Michał Wróblewski, Pani Dyrektor mgr Joanna Gnatowska, Komendant Straży Granicznej ppłk Andrzej Konończuk i Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej Walenty Aleksiejuk. Za co serdecznie dziękuję.

         Impreza była dofinansowana ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, a także ze Stowarzyszenia św. Józefa Kalsancjusza „Parafiada”.

Szczególne podziękowania kieruję w stronę mgr Tomasza Szatyłowicza i mgr Aliny Sośniuk za przeprowadzenie I Biegu do Pustego Grobu.

         Bardzo dziękuję wyżej wymienionym gościom, a także Bogdanowi Rakowskiemu, Milenie Ptasznik, Justynie i Samancie Aksamitowskim i Annie Ryszczuk za pomoc w organizacji Biegu.

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Czeremsze

Gminny Ośrodek Kultury w Czeremsze

Urząd Gminy Czeremcha

zapraszają na

Akademię z okazji uchwalenia

Konstytucji 3 Maja

GOK Czeremcha

dn. 28.04.2017                           godz. 12:00

VII Diecezjalny turniej szachowy Nadziei Wielkanocnej 18.04.17 113W dniu 18 kwietnia 2017 roku w gościnnej Szkole Podstawowej w Czeremsze rozegrany został tradycyjny coroczny VII Diecezjalny Turniej Szachowy „Nadziei Wielkanocnej”.

         Turniej zgromadził 32 dzieci do lat 10 z: Białegostoku, Węgrowa, Sosnowe, Miedznej, Sarnak, Chybowa, Czeremchy i Bielska Podlaskiego.

         Rozegrano 6 rund przy tempie 30 minut dla zawodnika. Turniej sędziował Józef Flaziński z Sokołowa Podlaskiego.

         Zwyciężczynią dziewcząt do lat 8 okazała się Małgorzata Ryszczuk z Czeremchy, natomiast wśród chłopców Kornel Chomicki z MUKS Stoczek 45 Białystok. W kategorii do lat 9 zwyciężyła Aleksandra Korowajczuk z ULKS Sarnaki, wśród chłopców Marek Jaszczuk z MUKS Stoczek 45 Białystok. Do lat 10 zwyciężyła Adrianna Staniewicz z MUKS Stoczek 45 Białystok tegoroczna finalistka Mistrzostw Polski w szachach klasycznych do lat 10 w Karpaczu. Natomiast wśród chłopców zwyciężył Przemek Sekuła z MUKS „Fidei” Węgrów.

         W klasyfikacji generalnej wśród dziewcząt zwyciężyła Adrianna Staniewicz z Białegostoku, druga była Aleksandra Żurawicka z Węgrowa, trzecia Kinga Marchela z Węgrowa. Wśród chłopców wygrał Marek Jaszczuk z Białegostoku, drugi był Kornel Chomicki z Białegostoku, trzeci Krzysztof Dobosiewicz z Sosnowe.

         Gospodarze turnieju zawodnicy z Czeremchy wypadli dobrze. Małgorzata Ryszczuk zajęła I miejsce, Martyna Stańczyk III miejsce, Michał Wasiluk X i Piotr Aleksiejuk XIII miejsce.

         Medaliści otrzymali dyplomy, medale, książki, puzzle i puchary z rąk Pana Wójta inżyniera Michała Wróblewskiego i Pani Dyrektor Joanny Gnatowskiej..

         Turniej dofinansowało Ministerstwo Sportu i Turystyki, a także Stowarzyszenie św. Józefa Kalasancjusza „Parafiada”.

         Organizatorzy dziękują Dyrekcji Szkoły Pani Joannie Gnatowskiej za gościnność, Milenie Ptasznik i Annie Ryszczuk za pomoc w organizacji i Anecie Niczyporuk za wyżywienie.

         Pomysłodawcą turnieju jest Wojciech Szymański z Sarnak. Turniej odbywa się od 7 lat w Sarnakach, Węgrowie teraz w Czeremsze.

Dzieciak rządzi 2017 The Boss BabyDZIECIAK RZĄDZI

25 KWIETNIA 2017   GODZ. 17.30

BIELTY: NORMALNY 15 ZŁ. ULGOWY 13 ZŁ , GRUPOWE 12 ZŁ

Pewnego dnia w życiu siedmioletniego Tima pojawia się młodszy braciszek. Tim natychmiast zdaje sobie sprawę, że ubrany w garnitur, noszący teczkę i zachowujący się jak rasowy biznesmen dzieciak jest zagrożeniem dla jego niezachwianej dotąd pozycji w rodzinnym domu. Gdy Tim postanawia odzyskać utraconą pozycję, natrafia na trop tajemnego spisku, który może zmienić równowagę sił na świecie. Przekonuje się przy tym, że kluczem do tajemnicy jest jego młodszy brat.  Rywale muszą zapomnieć o dzielących ich różnicach, ocalić rodziców, przywrócić porządek na świecie i udowodnić, że więzy rodzinne są siłą, której nic nie jest w stanie pokonać.


 

SZYBCY I WŚCIEKLI 8

25 KWIETNIA 2017   GODZ. 15.00 , 19.30

BIELTY: NORMALNY 15 ZŁ. ULGOWY 13 ZŁ , GRUPOWE 12 ZŁ

Poprzednia część serii – „Szybcy i wściekli 7” – stała się międzynarodowym przebojem, zarabiając na całym świecie ponad 1,5 miliarda dolarów. W zaledwie 12 dni od premiery film stał się najlepiej zarabiającą odsłoną serii, co więcej – jest szóstym najbardziej dochodowym filmem w historii kinematografii. Przed nami ósma odsłona kultowej serii. Dom i Letty cieszą się swym miesiącem miodowym, Brian i Mia wycofali się z gry, a reszcie ekipy udało się znaleźć oczyszczającą namiastkę normalnego życia. To właśnie wtedy pojawia się ona. Tajemnicza kobieta (laureatka Oscara Charlize Theron), która wciąga Doma w niebezpieczny świat, z którego nie ma ucieczki. Dom zdradzi najbliższych. Wszystkich czeka czas pełen prób i testów, jakich nie widzieliśmy dotąd w kinie. Od wybrzeży Kuby przez ulice Nowego Jorku po lody arktycznego morza Barentsa – „Szybcy i wściekli” przemierzą świat, by powstrzymać zło i chaos. I uratować tego, który uczynił ich rodziną. W filmie zobaczymy Vina Diesela, Dwayne’a Johnsona, Jasona Stathama, Michelle Rodriguez, Tyrese’a Gibsona, Chrisa „Ludacrisa” Bridgesa, Helen Mirren, Nathalie Emmanuel, Elsę Pataky, Scotta Eastwooda oraz Kurta Russella i Charlize Theron. Za reżyserię odpowiada uznany twórca „Straight Outta Compton” F. Gary Gray. Autorem scenariusza jest znany z dotychczasowej pracy nad serią Chris Morgan

Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego zaprasza do wypeniania wniosków w piątek 28.04.2017r. o godz. 8:30 w Urzędzie Gminy Czeremcha (sala ślubów).