Głównej zawartości

Komunikat alertu

   bad str gosp rol Szanowni Państwo,
    Uprzejmie informujemy, że w dniach 1 czerwca – 8 lipca 2013 r. w wylosowanych gospodarstwach rolnych w całej Polsce zostanie przeprowadzone badanie struktury gospodarstw rolnych (R-SGR).
    Celem badania jest pozyskanie informacji niezbędnych do analizy zmian w strukturze gospodarstw rolnych oraz dokonania ich wieloprzekrojowej charakterystyki. Wyniki badania będą służyły również ocenie zastosowanych i kształtowaniu nowych narzędzi Wspólnej Polityki Rolnej oraz polityki żywnościowej państwa. Aby wyniki badania były wiarygodne i w pełni zaspokajały potrzeby informacyjne odbiorców, istotne jest, aby rolnicy, których gospodarstwa zostały wylosowane, udzielili rzetelnych i wyczerpujących informacji.

Fundusze dla kreatywnych na biznes internetowy.

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłasza drugi w tym roku konkurs na dofinansowanie projektów w ramach Działania 8.1 "Wspieranie działalności gospodarczej w dziedzinie gospodarki elektronicznej". Nabór wniosków trwa od 6 maja do 17 maja 2013 roku. czytaj dalej...

dvbtJuż wkrótce na terenie całego województwa podlaskiego programy TVP będzie można oglądać w dużo lepszej jakości. Przejście z nadawania sygnału analogowego (tego, który mamy obecnie ) na sygnał cyfrowy wiąże się ze stopniowym wyłączaniem starych nadajników analogowych. Już 17 czerwca 2013 roku na większości terenu województwa podlaskiego – w szczególności Białostocczyźnie, Suwalszczyźnie oraz niewielkiej części Ziemi Łomżyńskiej – zostaną wyłączone stare nadajniki. W pozostałej części naszego regionu – w powiecie kolneńskim, grajewskim i części łomżyńskiego przejście na sygnał cyfrowy nastąpi nieco później – 23 lipca 2013 roku.

Ważne jest, by do odbioru cyfrowego odpowiednio się przygotować. Wyłączenie nadajników analogowych oznacza, że odbiór kanałów telewizyjnych, będzie możliwy jedynie po zainstalowaniu odpowiedniego sprzętu: dekoderów typu DVBT oraz podłączeniu do anteny zewnętrznej. Chyba, że telewizor jest nowej generacji i ma ten dekoder już wbudowany.

Wszelkie szczegóły techniczne są starannie opisane i zilustrowane na stronie www.cyfryzacja.gov.pl. Informacje można także znaleźć pod bezpłatnym numerem telefonu 800 007 788.

dn. 16 maja 2013         godz. 17.00
 
zapraszają 
 
Gminny Ośrodek Kultury w Czeremsze
Stowarzyszenie „Miłośnicy Muzyki Cerkiewnej”
Koncert odbędzie sie w ramach
XXXII Międzynarodowego Festiwalu Hajnowski Dni Muzyki Cerkiewnej
                                                                       
                                                                wstęp wolny
 
IMG 1445dChór „Lagusheda”Tbilisi (Gruzja)Dyrygent: Malkhaz Erkvanidze 
Chór został założony w 2008 roku przez Chrześcijańskie Centrum Kultury Miasta Mestia. Swymi występami uświetnia tak lokalne wydarzenia kulturalne, jak i zagraniczne festiwale oraz konkursy, prezentując szerokiemu gronu słuchaczy przebogate tradycje muzyczne Gruzji. W roku 2008 brał udział w Festiwalu Muzyki Cerkiewnej w Sachkhere (Gruzja), w latch 2009 i 2010 w Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym w Mestii (Gruzja), w 2011 w MF Folkloru w Maritime (Estonia) oraz w MF Folklorystycznym w Batumi (Gruzja), w roku 2012 chór gościł w czeskim mieście Cheb.
Gminny Ośrodek Kultury w Czeremsze
Stowarzyszenie Miłośników Kultury Ludowej
zapraszają dzieci, młodzież i dorosłych na warsztaty rękodzielnicze:
- wyplatania ze słomy
- tkackie
- garncarskie
 
Warsztaty realizowane są w ramach projektu

"Szkoła ginących rzemiosł"

współfinansowanie projektu : Narodowe Centrum Kultury

komunikat PPSE

Stowarzyszenie na rzecz Ekorozwoju „Agro-Group” z Białegostoku oraz Federacja Zielonych GAJA ze Szczecina

zaprasza mieszkańców

na bezpłatne seminarium

PRAWIDŁOWE GOSPODAROWANIE I BEZPIECZNE USUWANIE WYROBÓW ZAWIERAJĄCYCH AZBEST – MOŻLIWOŚCI I KOSZTY

czytaj dalej…

Urząd Gminy Czeremcha informuje, że w dniach 15.04.2013 do 19.04.2013 organizowana jest nieodpłatna zbiórka sprzętu elektrycznego i elektronicznego (AGD i RTV np. lodówki, pralki, mikrofalówki, czajniki elektryczne, telewizory, magnetowidy itp.). Kontener na w/w sprzęt będzie ustawiony na placu przy Gimnazjum w Czeremsze ul. Duboisa 12. Odbiór sprzętu w godzinach od 8:00 do 15:00.

Szanowni Państwo,

Główny Punkt Informacyjny funduszy Europejskich działający przy Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego zaprasza podlaskich przedsiębiorców na seminarium informacyjne realizowane we współpracy z Podlaską Fundacją Rozwoju Regionalnego "Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B - Działanie 8.2 PO IG", które odbędzie się 11 kwietnia 2013 r., godz. 10.00 - 14.00 w Centrum Astoria, ul. Sienkiewicza 4 (Sala Kameralna, II piętro) w Białymstoku.

Zaproszenie na seminarium
Formularz zgłoszeniowy
Program seminarium

Gwiozda_LowickoSztuka ludowa to caloksztait dzialalnosci artystycznej społecznosci lokalnej. Obok tworczosci do sztuki ludowej zalicza się też muzyka, tance, legendy, bajki, poezja ludowa odgrywając jednoczesnie niezwykle wazną rolę w zachowaniu swiadomosci narodowej.

„Gwiozda Lowicko" to prestiżowe wyróżnienie w fomiie tablicy wmurowanej w bruk, wykonanej ze szkla hartowanego z kolorową okrągłą wycinanką.

„Gwiozdę Lowicko" może otrzymać osoba fizyczna lub prawna za szczegolne osiągnięcia w dziedzinie tworczości artystycznej np. rzeźby, rzeźby w glinie, koronkarstwa, malarstwa, garncarstwa, kowalstwa, tkactwa, hafciarstwa, plecionkarstwa, zabawki ludowej, plastyki obrzędowej (malowanie jaj i artystycznych elementow drewnianych, wykonywanie kwiatow z bibuly), plastyki zdobniczej, wycinankarstwa, snycerstwa, ludwisarstwa, itp.
Z wnioskietn o nagrodę mogą. wystąpic osoby prawne, organizacje pozarządowe, organy jednostek samorządu terytonakiego, lokalne media, instytucje kultury, związki i stowarzyszenia społeczno-kulturalne i inne podmioty prowadzące działalność kulturalną.

czytaj dalej...

wielkanoc_2013

W ramach rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem Bezpieczniej”, Minister Spraw Wewnętrznych ogłosił w dniu 13.03.2013r. konkurs na projekt promujący zasady bezpiecznego kibicowania pn. „Kibicuję bezpiecznie”. czytaj dalej...