VII Diecezjalny turniej szachowy Nadziei Wielkanocnej 18.04.17 113W dniu 18 kwietnia 2017 roku w gościnnej Szkole Podstawowej w Czeremsze rozegrany został tradycyjny coroczny VII Diecezjalny Turniej Szachowy „Nadziei Wielkanocnej”.

         Turniej zgromadził 32 dzieci do lat 10 z: Białegostoku, Węgrowa, Sosnowe, Miedznej, Sarnak, Chybowa, Czeremchy i Bielska Podlaskiego.

         Rozegrano 6 rund przy tempie 30 minut dla zawodnika. Turniej sędziował Józef Flaziński z Sokołowa Podlaskiego.

         Zwyciężczynią dziewcząt do lat 8 okazała się Małgorzata Ryszczuk z Czeremchy, natomiast wśród chłopców Kornel Chomicki z MUKS Stoczek 45 Białystok. W kategorii do lat 9 zwyciężyła Aleksandra Korowajczuk z ULKS Sarnaki, wśród chłopców Marek Jaszczuk z MUKS Stoczek 45 Białystok. Do lat 10 zwyciężyła Adrianna Staniewicz z MUKS Stoczek 45 Białystok tegoroczna finalistka Mistrzostw Polski w szachach klasycznych do lat 10 w Karpaczu. Natomiast wśród chłopców zwyciężył Przemek Sekuła z MUKS „Fidei” Węgrów.

         W klasyfikacji generalnej wśród dziewcząt zwyciężyła Adrianna Staniewicz z Białegostoku, druga była Aleksandra Żurawicka z Węgrowa, trzecia Kinga Marchela z Węgrowa. Wśród chłopców wygrał Marek Jaszczuk z Białegostoku, drugi był Kornel Chomicki z Białegostoku, trzeci Krzysztof Dobosiewicz z Sosnowe.

         Gospodarze turnieju zawodnicy z Czeremchy wypadli dobrze. Małgorzata Ryszczuk zajęła I miejsce, Martyna Stańczyk III miejsce, Michał Wasiluk X i Piotr Aleksiejuk XIII miejsce.

         Medaliści otrzymali dyplomy, medale, książki, puzzle i puchary z rąk Pana Wójta inżyniera Michała Wróblewskiego i Pani Dyrektor Joanny Gnatowskiej..

         Turniej dofinansowało Ministerstwo Sportu i Turystyki, a także Stowarzyszenie św. Józefa Kalasancjusza „Parafiada”.

         Organizatorzy dziękują Dyrekcji Szkoły Pani Joannie Gnatowskiej za gościnność, Milenie Ptasznik i Annie Ryszczuk za pomoc w organizacji i Anecie Niczyporuk za wyżywienie.

         Pomysłodawcą turnieju jest Wojciech Szymański z Sarnak. Turniej odbywa się od 7 lat w Sarnakach, Węgrowie teraz w Czeremsze.