I biegW dniu 19 kwietnia 2017 roku w Czeremsze odbył się I Bieg do Pustego Grobu.

         Po świątecznym lenistwie i obżarstwie kilkadziesiąt młodych ludzi pobiegło śladami św. Piotra i Jana. Apostołowie biegli z Wieczernika prawie 3 km do grobu z ciekawości i niepewności. Zawodnicy pobiegli by osobiście upewnić się, że grób Jezusa jest pusty. Chcieli doświadczyć czegoś głębszego chcieli odnaleźć odpowiedzi na nurtujące pytania, chcieli upewnić się, iż rzeczywiście Jezus Zmartwychwstał i żyje pośród nas.

         Spotkanie wielkanocne rozpoczęło się Mszą świętą, w której uczestniczył Wójt Gminy Czeremcha inż. Michał Wróblewski, Komendant Straży Granicznej Ppłk Andrzej Konończuk, Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej Walenty Aleksiejuk.

         Po Eucharystii zawodnicy wystartowali w dwóch grupach. Na początku dziewczęta. Najmłodszą zwyciężczynią Biegu była 6 – letnia Amelia Rakowska. Wśród klas II zwyciężyła Martyna Stańczyk, w klasach IV zwyciężyła Natalia Rosa, w klasach V Katarzyna Ziniewicz, w VI klasach Kinga Korza. W kategorii Gimnazjum zwyciężyła Paulina Paczuska, drugą zawodniczką była Anita Radosiuk.

         Natomiast wśród chłopców w kategorii klas IV zwyciężył Jakub Rakowski. W klasach V Bartosz Czekuć, w klasach VI Mateusz Bartoś. Natomiast wśród Gimnazjum klas I zwyciężył Kacper Sulęcki, w klasach III Tomasz Malesza.

         Bieg zakończył się wręczeniem medali, dyplomów i płyt, które dokonali Pan Wójt Gminy Czeremcha inż. Michał Wróblewski, Pani Dyrektor mgr Joanna Gnatowska, Komendant Straży Granicznej ppłk Andrzej Konończuk i Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej Walenty Aleksiejuk. Za co serdecznie dziękuję.

         Impreza była dofinansowana ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, a także ze Stowarzyszenia św. Józefa Kalsancjusza „Parafiada”.

Szczególne podziękowania kieruję w stronę mgr Tomasza Szatyłowicza i mgr Aliny Sośniuk za przeprowadzenie I Biegu do Pustego Grobu.

         Bardzo dziękuję wyżej wymienionym gościom, a także Bogdanowi Rakowskiemu, Milenie Ptasznik, Justynie i Samancie Aksamitowskim i Annie Ryszczuk za pomoc w organizacji Biegu.