XIII Diecezjalny Turniej Szachów Rodzinnych

24176922 853163688215172 6291967575399494838 n26 listopada 2017 roku w Zespole Przedszkolno – Szkolnym w Czeremsze rozegrany został już po raz XIII Diecezjalny Turniej Szachów Rodzinnych.

Turniej rozpoczął się tradycyjnie Mszą świętą w kościele parafialnym. Modlono się w intencji rodzin. Po zakończeniu Mszy świętej rozpoczęły się rozgrywki. Spotkanie zgromadziło 12 rodzin z: Siedlec, Bielska Podlaskiego, Węgrowa, Mielnika, Gdańska, Miedznej, Białegostoku, Czeremchy i Kleszczel.

Grano 7 rund po 15 minut na zawodnika systemem szwajcarskim. Sędziował turniej Marek Uściński z Łomaz.

Pierwsze miejsce wygrał dziadek z wnukiem Mieczysław Drągowski i Wojciech Kakowski z Bielska Podlaskiego i Siedlec. Drugie miejsce zajęło rodzeństwo Jakub i Aleksandra Żurawiccy z Węgrowa, a trzecie miejsce ojciec z synem Wiktor i Robert Górscy z Mielnika.

Tradycyjnie odbył się „Festiwal Ciast”. Każda rodzina jako wpisowe przywiozła ze sobą ciasto. Najwięcej głosów otrzymało ciasto rodziny Drągowskich i Kakowskich. Drugie miejsce zajęło ciasto Ilony Wasiluk z Czeremchy, a trzecie rodziny Żurawickich z Węgrowa.

Najlepsi otrzymali puchary, medale, dyplomy, czasopisma szachowe i puzzle.  Natomiast każdy uczestnik otrzymał nagrodę.

Turniej został dofinansowany między innymi z Ministerstwa Sportu i Turystyki, a także z Stowarzyszenia „Parafiada”.

Organizatorzy dziękuję Pani Dyrektor Joannie Gnatowskiej za udostępnienie szkoły, Milenie Ptasznik za pomoc logistyczną, Anecie Niczyporuk i Joannie Rzepniewskiej za wyżywienie.

Kolejny IV Diecezjalny Turniej Szachów Rodzinnych odbędzie się 25 listopada 2018 roku.              

Ks. Krzysztof Domaraczeńko