Dodatkowe pociągi POLREGIO na Grabarkę!

-  Monaster na Świętej Górze Grabarce to jedno z najważniejszych i niezwykłych miejsc w naszym regionie, o czym świadczy laur Podlaskiej Marki, którym Klasztor Prawosławny Świętych Marii i Marty został uhonorowany w roku 2013 – mówi Jerzy Leszczyński, Marszałek Województwa Podlaskiego. – Wsparcie i ułatwienie pielgrzymowania do klasztoru na świętej Górze Grabarce to nasz ukłon wobec dziedzictwa kulturowego i religijnego regionu.

Do położonej w pobliżu Grabarki stacji Sycze będzie można dojechać także kursującymi na co dzień między Siedlcami a Czeremchą pociągami POLREGIO i Kolei Mazowieckich. W pociągach dodatkowych obowiązywać będzie taryfa REGIO oraz oferty specjalne „Ty i 1, 2, 3”, „Mini REGIOkarnet”, i „REGIO Senior”, a także, ponieważ w tym roku uroczystości będą odbywały się w weekend, można będzie skorzystać z oferty  „Mini bilet turystyczny”.

- Bilety są dostępne w kasach biletowych, w salonikach prasowych KOLPORTERA, na stronach biletyregionalne.pl, bilkom.pl, koleo.pl, e-podróżnik.pl oraz w aplikacjach mobilnych e-podróżnik.pl, SkyCash i KOLEO. Na wszystkich stacjach, poza stacją Białystok i Czeremcha, bilety można kupić także u obsługi pociągu bez dodatkowych opłat -  powiedziała Dyrektor Podlaskiego Oddziału Przewozów Regionalnych. I dodała - Zachęcamy pielgrzymów do skorzystania z usług POLREGIO. Do obsługi tych pociągów  przeznaczymy wygodne, nowoczesne szynobusy, posiadające udogodnienia dla osób niepełnosprawnych.

***

Przewozy Regionalne, właściciel marki POLREGIO, powstały w 2001 r. Są największym pasażerskim przewoźnikiem kolejowym w Polsce. Każdego dnia na tory w całym kraju wyjeżdża około 1800 pociągów zamawianych i finansowanych przez samorządy wojewódzkie. W ciągu roku z usług POLREGIO korzysta prawie 80 mln pasażerów. Pociągi POLREGIO zatrzymują się na ponad 1800 stacjach. Udział firmy w rynku kolejowych przewozów pasażerskich wynosi 27%. Większościowym akcjonariuszem Spółki jest Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. (50% i jeden udział).

                                                                              Szczegółowe informacje:

                                                                                                        Renata Gerasimiuk

                                                                                                        Przewozy Regionalne sp. z o.o.

                                                                                                        Oddział Podlaski z siedzibą w Białymstoku

                                                                                                        tel. 782 452 693

                                                                                                        e-mail: rzecznik.bialystok@p-r.com.pl