KOMUNIKAT z 9 kolejki Rundy Drużynowej Ligi Amatorów w Tenisie Stołowym

Pierwsza Runda zakończona

            Team Śledzianów Ciechanowiec rozbił pierwszą Hajnówkę. Jedyny punkt zdobyli debliści. Drużyna z Siemiatycz takim samym wynikiem pokonała WWS Popławy. Komplety punktów uzyskał Moczulski Rafał i Tomek. Zespół z Łosic złapał drugi oddech zwyciężając u siebie 8: 2 z Drohiczynem. Druga Hajnówka nie miała problemu z Czeremchą II. Jedyny problem to bardzo dobrze grająca Kasia Ziniewicz, która ograła wszystkich zawodników gospodarzy.

Po pierwszej rundzie w klasyfikacji drużynowej prowadzi Team Śledzianów Ciechanowiec przed Czeremchą I oraz Hajnówką I i „Top Spinem” Siemiatycze. Indywidualnie pierwsze miejsce zajmuje Wojciech Jadczuk (Team Śledzianów Ciechanowiec), który na 24 gry przegrał tylko jedną. Drugie miejsce Zajmuje jego kolega z drużyny – Krzysztof Wszoł, a trzecie Andrzej Moczulski (Czeremcha I). W grze podwójnej najlepsza na półmetku okazała się para pierwszej Hajnówki Jerzy Mieczyński i Janusz Ludwiczak z przewagą jedno punktową nad deblistami z Czeremchy I (Janusz Lipiński, Andrzej Makulski) i Teamu Śledzianów Ciechanowiec (Krzysztof Wszoł, Sławomir Kostrzyński).

Runda rewanżowa będzie zapewne bardzo ciekawa. We wszystkich klasyfikacjach nawet po pierwszym meczu mogą nastąpić duże przetasowania. Różnica punktowa jest nie wielka, a poziom znacznie się wyrównał. Większość zawodników przeszła duży progres i będzie trudno wskazać zdecydowanego zwycięzcę w poszczególnych meczach. czytaj dalej...