" Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam. Pozwól mi zrobić, a zrozumiem." - słowa Konfucjusza stały się mottem Stowarzyszenia realizującego warsztaty plenerowe „Malować jak…”.

W zajęciach uczestniczyć będą młodzi mieszkańcy powiatu hajnowskiego, w wieku 9 – 15 lat. Podczas zajęć uczestnicy poznają największych światowych artystów, kierunki w sztuce, odbędą wirtualny spacer po największych europejskich muzeach. Prowadzący warsztaty artyści zachęcą do rozmów na temat sztuki, wyrażania własnych myśli, poglądów. Uczestnicy zajęć wspólnie z profesjonalnymi malarzami wykonają prace plastyczne, co znacząco wzmocni ich kreatywność. Z kolei planowana na zakończenie warsztatów wystawa prac wzmocni poczucie własnej wartości.

Zajęcia poprowadzą:

Jolanta Musiuk - absolwentka Wydziału Prawa na Uniwersytecie w Białymstoku oraz  Wydziału Malarstwa i Rysunku, Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Na co dzień pracuje jako radca prawny ale jej prawdziwą pasja jest malarstwo.

Zbigniew Budzyński - Malarz,  grafik, rysownik i wieloletni pedagog w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Hajnówce. Absolwent Wydziału Artystycznego na Uniwersytecie im. Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie w pracowni prof. Grzegorza Dobiesława Mazurka. 

Zajęcia są bezpłatne. Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych i Artystycznych „Ławeczka” otrzymało dofinansowanie w ramach programu „Działaj Lokalnie 2020” w Euroregionie Puszcza Białowieska. Warsztaty odbędą się w siedlisku kolonii Jagodniki. Projekt zakończony zostanie spotkaniem integracyjnym uczestników warsztatów, ich rodzin, a także organizatorów.

Zgłoszenia przyjmowane są do 17 sierpnia 2020r.

Kontakt: iza.dudar@gmail.com, 603 443 504

Dok5