Ze względu na wyczerpaną pulę środków finansowych nabór kolejnych wniosków został wstrzymany do odwołania.

 

Ruszył program sterylizacji lub kastracji psów i kotów dla mieszkańców gminy Czeremcha, zgodnie z Zarządzeniem Nr 177/21 z dnia 12 kwietnia 2021 r. w sprawie Regulaminu kastracji lub sterylizacji zwierząt właścicielskich na 2021 rok na terenie gminy Czeremcha.

Akcja trwa do 30 listopada 2021 r. lub do wyczerpania środków finansowych, przeznaczonych na ten cel- decyduje kolejność zgłoszeń.

Zabieg jest finansowany w 100% (Gmina Czeremcha oraz Podlaska Fundacja Dla Zwierząt Bonifacy finansują po 50% kosztów zabiegu). Właściciel zwierzęcia jest zobowiązany do przewiezienia zwierzęcia do gabinetu weterynaryjnego we własnym zakresie oraz poniesienia pozostałych kosztów bezpośrednio u weterynarza realizującego usługę za ewentualne zabiegi przygotowujące zwierzę (szczepienie, odrobaczenie), opiekę bądź leczenie po zabiegu w razie nieprzewidzianych powikłań.

Co trzeba zrobić?

1. Wypełnić „Wniosek właściciela o wykonanie zabiegu sterylizacji/ kastracji* kota/psa*”.

2. Złożyć wniosek w Urzędzie Gminy Czeremcha.

3. Wniosek po pozytywnej ocenie zostanie ujęty na liście zwierząt skierowanych na zabieg, która zostanie przekazana do Lecznicy Weterynaryjnej "Animals" Piotr Burzyński, ul. Jagiellońska 16, 17-100 Bielsk Podlaski.

4. Właściciel zwierzęcia zostanie poinformowany telefonicznie bądź mailowo o terminie zabiegu.

WAŻNE!

  1. Podczas zabiegu suki i kotki nie mogą być w trakcie cieczki/rui.
  2. Od ostatniego szczepienia muszą upłynąć przynajmniej 2 tygodnie.
  3. Minimum 12 godzin przed zabiegiem nie należy karmić zwierzęcia – podajemy tylko wodę do picia.
  4. Należy przestrzegać zaleceń pooperacyjnych przekazanych przez lekarza weterynarii.

Szczegóły programu – w Regulaminie kastracji lub sterylizacji zwierząt właścicielskich na 2021 rok na terenie gminy Czeremcha.
Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr telefonu 856850394.