Gminny Punkt

konsultacyjno-informacyjny

Programu „Czyste Powietrze”

 

 Urząd Gminy Czeremcha

ul. Duboisa 14

tel. 534 298 729

e-mail:  ekolubek.biuro@gmail.com 

 https://czystepowietrze.gov.pl/

KPO PCZP poziom zestawienie podstawowe CMYK 1

Zapraszamy mieszkańców do udziału w spotkaniu odnośnie Programu „Czyste Powietrze”!

Spotkanie z prelegentem omawiającym szczegóły możliwości otrzymania dofinansowania w Programie „Czyste Powietrze” odbędzie się 28.10.2021 r. (czwartek) o godzinie 13.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Czeremsze.

Czyste Powietrze” to program, którego celem jest zmniejszenie emisji  szkodliwych substancji, które powstają przez ogrzewanie domów jednorodzinnych słabej jakości paliwem w przestarzałych domowych kopciuchach.

Program realizowany jest przez Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przy współpracy z poszczególnymi Gminami.

Dla kogo?

Właścicieli lub współwłaścicieli jednorodzinnych budynków mieszkalnych lub wydzielonych w budynku jednorodzinnym lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą.

Co obejmuje dofinansowanie?

 

Program oferuje dofinansowanie wymiany starych i nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe na nowoczesne źródła ciepła spełniające najwyższe normy takie jak m.in.:

pompa ciepła,

kocioł gazowy kondensacyjny,

ogrzewanie elektryczne,

kocioł na pellet drzewny,

kocioł zgazowujący drewno.

Dofinansowanie można pozyskać również na przeprowadzenie niezbędnych prac termomodernizacyjnych budynku, montaż odnawialnych źródeł energii OZE, stolarkę okienną i drzwiową.

Dofinansowanie

Beneficjenci programu Czyste Powietrze mogą starać się o dofinansowanie w formie dotacji, której wysokość dofinansowania jest uzależniona od wysokości dochodu wnioskodawcy.

Sposób składania wniosków

Wniosek o dofinansowanie należy złożyć do Urzędu Gminy Czeremchy ul. S. Dubois 14.

W wypełnieniu i złożeniu wniosku będą pomagać konsultanci w specjalnym, nowo otwartym punkcie konsultacyjno-informacyjnym.

Zapraszamy do wzięcia udziału w spotkaniu!