„TAK dla zielonej energii w Powiecie Hajnowskim” – startuje nowa kampania informacyjna Starostwa Powiatowego w Hajnówce

 https://samorzad.gov.pl/web/powiat-hajnowski

Energia odnawialna w kontekście globalnych zmian klimatycznych oraz gospodarczych to bezpieczna przyszłość. Rozumiejąc światowe trendy oraz wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców regionu, Starostwo Powiatowe w Hajnówce w porozumieniu z Urzędem Miasta Hajnówka przygotowało nową kampanię informacyjną.

TAK dla zielonej energii w Powiecie Hajnowskim!

W ramach kampanii zaplanowaliśmy dni otwarte z OZE, możliwość skorzystania z bezpłatnego doradztwa i audytu energetycznego a także cykl publikacji prasowych nt. OZE i możliwości dofinansowania. W trakcie realizacji kampanii przedstawimy również dokonania samorządu powiatu w zakresie promocji i korzystania z zielonej energii oraz plany realizacji kolejnych projektów. Wiedzę na temat OZE oraz samą kampanię, w kontekście promocji regionu, będziemy promować za pośrednictwem lokalnych mediów (gazeta, strona www, Facebook) oraz ogólnopolskich. Informacje prasowe o działaniach w ramach kampanii będą opatrzone hasztagiem #OZEwRegioniePuszczyBiałowieskiej.

Wypełnienie wniosku o dofinansowanie, ulga termomodernizacyjna, założenia programu Czyste Powietrze, zasady działania pompy ciepła czy paneli fotowoltaicznych – w ramach kampanii poruszymy wiele wątków. A nasi eksperci pomogą w zakresie sporządzenia audytu zużycia energii, opracowania koncepcji instalacji fotowoltaicznej, grzewczej i termomodernizacyjnej. Pomogą także w złożeniu i rozliczeniu wniosku do programu „Czyste powietrze”.

Kampania ma na celu popularyzację zielonej energii, dostęp do wiedzy o zielonych technologiach i możliwościach dofinansowania, a w ujęciu horyzontalnym – ochronę środowiska i ograniczenie emisji szkodliwych substancji w naszym otoczeniu. Z kolei bezpośrednia pomoc doradcza ma na celu zwiększenie możliwości udziału mieszkańców regionu w korzystaniu z funduszy.

Pierwsze działanie w ramach kampanii już jutro!

Kampania stratuje 30 marca – już jutro Burmistrz Miasta Hajnówka i Starosta Hajnowski serdecznie zapraszają na spotkanie informacyjne dotyczące Programu „Czyste Powietrze”, które odbędzie się w dniu 30 marca 2022 roku o godz. 12:00 w sali nr 12 Urzędu Miasta Hajnówka.

W trakcie spotkania pracownik Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku zapozna z założeniami programu, rodzajami przedsięwzięć na które można uzyskać dofinansowanie, jak również sposobem składania wniosków o dofinansowanie oraz zasadami realizacji i rozliczania przedsięwzięć

W kolejnych krokach planujemy organizację Dni Otwartych z OZE (w maju, czerwcu i lipcu), zaś jesienią – doradztwo w zakresie audytu energetycznego. Kampania potrwa do 30 listopada 2022 r., zaplanowane działania skierowane są do mieszkańców regionu.

Katarzyna Miszczuk

https://samorzad.gov.pl/web/powiat-hajnowski