turniej
turniej
turniej
turniej

W dniu 25.03.2023 roku na obiekcie typu Orlik w Hajnówce odbył się X Turniej Piłki Nożnej o Puchar Prezesa Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w Hajnówce, którego głównym celem było popularyzacja piłki nożnej, integracja zawodników, trenerów oraz zwrócenie uwagi startujących zawodników na problemy z segregacją śmieci.

Turniej był adresowany do młodzieży z rocznika 2012 – drużyn Klubowych ORLIK. W Turnieju wzięła udział młodzież z drużyn ŚKS Kolejarz Czeremcha, OSiR Hajnówka I i II, Gryf Gródek i Tur Bielsk Podlaski.

Skład drużyny: Kapitan – Antoni ŁUKASZEWICZ, Adam KERDELEWICZ, Gabriel SMYK, Piotr DUDEL, Patryk ŁASZKIEWICZ, Piotr STEPANIUK, Daniel PANASIUK, Michał GOPSZ, Łukasz GOPSZ.

Trenerzy: Bogdan GĄSIOROWSKI oraz Sławomir ROMANIUK

Nasza Młodzież rozegrała cztery spotkania, kończąc Turniej z bilansem 19 bramek strzelonych i 2-ma straconymi. Wyniki zmagań sportowych przedstawiały się następująco:

• Kolejarz Czeremcha – Gryf Gródek – 7:0,
  • II OSiR Hajnówka - Kolejarz Czeremcha – 0:8,
  • Kolejarz Czeremcha - OSiR Hajnówka – 2:0,
  • Kolejarz Czeremcha - Tur Bielsk Podlaski – 2:2.

W końcowej kwalifikacji Kolejarz Czeremcha zajął II miejsce mimo nie przegranego żadnego meczu. O kwalifikacji zadecydowały takie detale jak bilans bramkowy. I miejsce zajęła drużyna z Tur Bielsk Podlaski, III miejsce zajęła drużyna I OSiR Hajnówka, IV miejsce - II OSiR Hajnówka i V miejsce - Gryf Gródek.

Nasza młodzież indywidualnie zaprezentowała się również na wysokim poziomie i zdobyła indywidualne medale:

• w kategorii najlepszy strzelec Turnieju - Adam Kerdelewicz - 7 strzelonych bramek,
  • drugi najlepszy strzelec Turnieju - Michał Gopsz – 6 strzelonych bramek,
  • w kategorii najlepszy bramkarz Turnieju - Gabriel Smyk.

Zaznaczyć należy, że Turniej był podsumowaniem okresu przygotowawczego do sezonu, łącznie z obozem sportowym w Gołdapi, a tym samym dobry prognostyk do Młodzieżowych rozgrywek Podlaskiego Związku Piłki Nożnej w kategorii Orlik, który rozpoczyna się w 7 kwietnia 2023 roku w Wysokim Mazowieckim. Kolejarz Czeremcha awansował do Grupy Mistrzowskiej, gdzie będzie rywalizować, m.in. z takimi drużynami jak: Ruch Wysokie Mazowieckie, Tur Bielsk Podlaski, MKS Pogoń Łapy, Pasja Hajnówka, KS Cresa Siemiatycze.

Kolejarzowi Czeremcha gratulujemy! Trzymamy Kciuki za Naszą Młodzież, Trenerów i czekamy na kolejne sukcesy sportowe!