"Jak tu pachnie Czeremchą" - promocja książki

10 sierpnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Czeremsze odbędzie się promocja książki Wiesława Rozbickiego "Jak tu pachnie Czeremchą". Początek o godz. 18.00.
Wiesław Rozbicki wychował się w Czeremsze. Tam też ukończył szkołę podstawową, by później kontynuować naukę w LO w Hajnówce. Książka JAK TU PACHNIE CZEREMCHĄ to jego sentymentalny powrót do lat 60-tych i 70-tych minionego wieku. To powrót epicki do miejsc ludzi i zdarzeń które – jak sam dziś pisze – najlepiej widać z dystansu. Książka znakomicie portretuje realia „tamtych czasów”. A realia, to wielokulturowi mieszkańcy, czyli Polacy, Białorusini, Ukraińcy i „Tutejsi”. W dużych fragmentach akcja zdarzeń – to przestrzenie kolei (dawniej PKP): nasycalnia, pompka, dzielnica domów kolejowych itp. To zapewne jedna z niewielu literackich retrospekcji o Czeremsze, Hajnówce, Kleszczelach i innych okolicznych miejscowościach.

Misterna, przemyślana w każdym szczególe konstrukcja, bogaty język oraz znakomicie nakreślone postaci sprawiają, że "Jak tu pachnie..." czyta się jednym tchem. Dla osób dziś już sędziwych jest to sentymentalna podróż do przeszłości. Dla młodszego pokolenia lekcja historii jego miasta i wioski.
W literackim dorobku W. Rozbickiego (należy do Związku Literatów Polskich) są m.in: ŻURAWIEJKA – okrzyknięta w latach 80-tych wydarzeniem literackim oraz zbiór opowiadań pt. HEJ TAM PODLASIEM.
Materiał od organizatorów
rozbicki_OKLADKA
źródło: http://www.wrotapodlasia.pl/pl/wiadomosci/a_to_ciekawe/_Jak_tu_pachnie_Czeremcha_promocja_ksiazki.htm