Przeziębienie, a może to grypa lub COVID-19? Jak sprawdzisz, co Ci dolega? Skorzystaj z naszego praktycznego przewodnika. Doradzimy, krok po kroku, co zrobić, gdy masz pierwsze objawy infekcji.

Link do przewodnika:

https://www.nfz.gov.pl/aktualnosci/aktualnosci-centrali/przeziebienie-a-moze-covid-19-sprawdz-co-zrobic,8102.html

Szanowni Państwo,

Informujemy o możliwości wykonania testu na identyfikację przeciwciał koronawirusa SARS-CoV-2 (badanie z krwi żylnej) w Gminnym Ośrodku Zdrowia przy ul. Duboisa 13, 17-240 Czeremcha. Koszt badania wynosi 70 zł, można je wykonać w każdą środę w godz. 730-900.

W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt telefoniczny, nr tel. 856850129.

stopka SzczepimySie

Drodzy Mieszkańcy

Gmina Czeremcha przypomina, że trwa akcja szczepień przeciwko COVID-19 zgodnie z harmonogramem ustalonym przez Ministerstwo Zdrowia. Zarejestrować się można z łatwością w Gminnym Ośrodku Zdrowia w Czeremsze dzwoniąc pod nr tel. 85 685 00 00 bądź tel. kom. 690 062 112, gdzie na bieżąco są realizowane szczepienia przeciwko COVID-19.

Osoby mające trudności w samodzielnym zarejestrowaniu się i dotarciu do punktu szczepień, w tym osoby niepełnosprawne zapraszamy do kontaktu telefonicznego z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Czeremsze ( 85 685 01 29) w sprawie zapewnienia pomocy i bezpłatnego transportu.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Hajnówce oraz pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Hajnówce zwracają się z prośbą do wszystkich mieszkańców powiatu hajnowskiego z apelem o przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa:

Nośmy maseczki, dezynfekujmy ręce, zachowujmy dystans.

 

Nasze zachowanie ma bezpośredni wpływ nie tylko na nasze zdrowie, ale także na zdrowie i życie innych.

Podczas wywiadów epidemiologicznych przekazujcie rzetelne informacje na temat kontaktów z innymi osobami. Ukrywanie tych informacji prowadzi do jednego: rozprzestrzeniania się wirusa, który z dnia na dzień zabiera coraz więcej istnień.

 

Państwowy Powiatowy

Inspektor Sanitarny w Hajnówce

Irena Dymińska