Featured

Udanych wakacji

zyczymy udanych wakacji

Drodzy Uczniowie,

Z okazji wakacji życzymy Wam dużo słońca, radości i niezapomnianych przygód! Odpoczywajcie, zbierajcie siły i cieszcie się każdym dniem. Do zobaczenia po wakacjach!

 

Urząd Gminy Czeremcha

Featured

KOMUNIKAT

Szanowni Państwo,

mając na uwadze liczne zapytania i uwagi ze strony potencjalnych turystów i gestorów bazy turystycznej, Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego wychodzi z inicjatywą organizacji wydarzenia promującego wypoczynek w województwie podlaskim, ze szczególnym uwzględnieniem regionów przygranicznych. Prezentując swoją ofertę, mogliby Państwo pokazać mieszkańcom stolicy (i nie tylko), że wypoczynek w województwie podlaskim jest bezpieczny, a atrakcje turystyczne czekają na odwiedzających. Wydarzenie mogłoby odbyć się 29 lub 30 czerwca 2024 r. w godzinach 11.00 – 17.00 na terenie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie (taras od ulicy Wspólnej). Prezentacja podczas wydarzenia jest bezpłatna, a forma prezentacji zależy wyłącznie od Państwa inwencji. Ponieśliby Państwo jedynie koszt dojazdu do Warszawy. Jeśli odczuwają Państwo spadek ilości turystów w Waszych obiektach i chcieliby skorzystać z możliwości zaprezentowania swojej oferty mieszkańcom stolicy i potencjalnym turystom, zapraszamy do udziału w wydarzeniu. Wydarzenie odbędzie się w momencie zgłoszenia się odpowiedniej ilości chętnych podmiotów. W przeciwnym przypadku impreza nie odbędzie się. Jeśli są Państwo zainteresowani udziałem, prosimy o informacje
mailową na adres: monika.laskowska@podlaskie.eu  lub izabela.kononczuk@podlaskie.eu  do końca dnia 20.06.2024 r.

W razie pytań prosimy o kontakt: 85 66 54 489, 85 66 54 484, 85 66 54 485.

Monika Laskowskagłówny specjalista – Referat Turystyki

Biuro Promocji Województwa i Turystyki

Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego

 

 

Featured

Spotkanie informacyjne w dniach 25-26.06.2024 r.

Szanowni Państwo,

W imieniu Pani Barbary Rajkowskiej, p.o. Z-cy Kierownika Krajowego Ośrodka Zmian Klimatu, serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w warsztacie terenowym dotyczącym podziału na strefy w Puszczy Białowieskiej w ramach projektu pn. "Wykonanie planu zarządzania dla Obiektu Światowego Dziedzictwa Puszcza Białowieska (część polska) - Etap II", w ramach którego opracowywany jest "Plan zarządzania Obiektem Światowego Dziedzictwa Białowieża Forest (część polska)".
Spotkanie odbędzie się w dwóch odsłonach w dniu 25 czerwca 2024 roku o godzinie 11:00 oraz 26 czerwca 2024 roku o godzinie 9:00 w Białowieży. Prosimy o wybór jednego, preferowanego terminu. Podczas spotkania podyskutujemy o roli i znaczeniu strefowania w systemie zarządzania Obiektem Białowieża Forest oraz o możliwych i proponowanych korektach stref. Organizator zapewnia transport z miejsca zbiórki i z powrotem.Zapraszam do rejestracji za pośrednictwem poniższego linku:https://forms.office.com/e/tzxhQSHYHMTermin na wysłanie zgłoszenia to 24 czerwca 2024 roku do godziny 9.00. Uprzejmie informuję, iż liczba miejsc na warsztatach jest ograniczona. Z uwagi na ograniczenia logistyczne związane z organizacją transportu, w jednym warsztacie może wziąć udział max. 39 interesariuszy.Prosimy, aby jedną instytucję reprezentowało max. 2 pracowników.Potwierdzenie możliwości uczestnictwa w spotkaniu wraz ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi m.in. dokładnej lokalizacji spotkania zostaną przekazane za pośrednictwem poczty elektronicznej najpóźniej w dn. 24 czerwca 2024 roku do godziny 15.00.

Olga Hałacz

Krajowy Ośrodek Zmian Klimatu 

Featured

Zespół EkoCzeremszaki zajmuje 19. miejsce w konkursie filmowym „Filmeko”!

W tegorocznej edycji ogólnopolskiego konkursu filmowego „Filmeko” uczestniczyło aż 131 zespołów z całego kraju. Wśród nich nie zabrakło utalentowanego zespołu z Czeremchy – EkoCzeremszaki, który zajął zaszczytne 19. miejsce.

Konkurs „Filmeko” promuje twórczość młodych talentów oraz zwiększa świadomość ekologiczną poprzez medium filmowe. Zespół EkoCzeremszaki, składający się z uczniów i opiekuna z Urzędu Gminy Czeremcha, zaprezentował film „Bioróżnorodność w Czeremsze i Okolicy” , który wyróżniał się nie tylko kreatywnością, ale również głębokim przekazem ekologicznym.

Wysokie miejsce zajęte przez EkoCzeremszaków w tak wymagającym konkursie to ogromny sukces i dowód na ich zaangażowanie oraz talent. Uczestnictwo w „Filmeko” to nie tylko szansa na zaprezentowanie swoich umiejętności filmowych, ale również okazja do nauki i rozwoju w dziedzinie ekologii oraz sztuki filmowej.

Gratulujemy zespołowi EkoCzeremszaków z Czeremchy za zajęcie 19. miejsca w konkursie „Filmeko”! Życzymy dalszych sukcesów wszystkim uczestnikom konkursu, a EkoCzeremszakom – kreatywnego i owocnego spędzania czasu wolnego. Niech pasja do tworzenia filmów i dbałość o środowisko nadal inspirują Was do podejmowania kolejnych, ambitnych projektów.