Wznowienie działalności Agencji Pocztowej Czeremcha

 

Poczta Polska S.A. Region Sieci w Białymstoku informuje, iż z dniem 04.05.2017r. planowane jest wznowienie działalności Agencji Pocztowej Czeremcha w nowej lokalizacji, t.j. pod adresem 17-240 Czeremcha, ul. 1 Maja 86C. Jednocześnie informujemy, iż agencja pocztowa będzie czynna:

  • od poniedziałku do piątku w godzinach od 08:00 do 14:30,
  • w soboty w godzinach od 08:00 do 11:00.
  • Placówka pocztowa pełnić będzie funkcję nadawczo - oddawczą, świadcząc m.in.   niżej wymienione usługi:
  • przyjmowanie i wydawanie przesyłek,
  • sprzedaż znaczków pocztowych, kart pocztowych, kopert,
  • przyjmowanie wpłat na rachunki bankowe,
  • przyjmowanie wpłat z tytułu abonamentu RTV,
  • przyjmowanie przekazów pocztowych.

 

 

Wiosenne spotkanie Diecezjalnych Duszpasterzy Sportowców

Jesienne spotkanie diecezjalnych duszpatserzy sportu

W dniu 24 kwietnia 2017 roku odbyło się w Muzeum Sportu i Turystki w Warszawie Wiosenne Spotkanie Diecezjalnych Duszpasterzy Sportowców. Słowo wstępne wygłosił Ksiądz Biskup Marian Florczyk – delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. duszpasterstwa sportowców.

W czasie spotkania prof. dr hab. Zbigniew Dziubiński wygłosił wykład „Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie - wkład w promocję sportu i współpraca z duszpasterzami sportowców. 25 lat SALOS RP a wychowanie dzieci i młodzieży”. Omówiono także najbliższe inicjatywy organizowane w 2017 roku m.in. XXVIII Światowe Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej, XXIX Międzynarodowa Parafiada Dzieci i Młodzieży. Gościem specjalnym wydarzenia był Witold Bańka, Minister Sportu i Turystyki. W spotkaniu uczestniczyli ponadto: Prezes PKOL Andrzej Kraśnicki, dyrektor Muzeum Sportu i Turystki Tomasz Jagodziński oraz ks. Edward Pleń sdb, krajowy duszpasterz sportowców. Diecezję Drohiczyńską reprezentował ks. Krzysztof Domaraczeńko.

  

                                                                  Ks. Edward Pleń

I Bieg do Pustego Grobu

I biegW dniu 19 kwietnia 2017 roku w Czeremsze odbył się I Bieg do Pustego Grobu.

         Po świątecznym lenistwie i obżarstwie kilkadziesiąt młodych ludzi pobiegło śladami św. Piotra i Jana. Apostołowie biegli z Wieczernika prawie 3 km do grobu z ciekawości i niepewności. Zawodnicy pobiegli by osobiście upewnić się, że grób Jezusa jest pusty. Chcieli doświadczyć czegoś głębszego chcieli odnaleźć odpowiedzi na nurtujące pytania, chcieli upewnić się, iż rzeczywiście Jezus Zmartwychwstał i żyje pośród nas.

         Spotkanie wielkanocne rozpoczęło się Mszą świętą, w której uczestniczył Wójt Gminy Czeremcha inż. Michał Wróblewski, Komendant Straży Granicznej Ppłk Andrzej Konończuk, Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej Walenty Aleksiejuk.

         Po Eucharystii zawodnicy wystartowali w dwóch grupach. Na początku dziewczęta. Najmłodszą zwyciężczynią Biegu była 6 – letnia Amelia Rakowska. Wśród klas II zwyciężyła Martyna Stańczyk, w klasach IV zwyciężyła Natalia Rosa, w klasach V Katarzyna Ziniewicz, w VI klasach Kinga Korza. W kategorii Gimnazjum zwyciężyła Paulina Paczuska, drugą zawodniczką była Anita Radosiuk.

         Natomiast wśród chłopców w kategorii klas IV zwyciężył Jakub Rakowski. W klasach V Bartosz Czekuć, w klasach VI Mateusz Bartoś. Natomiast wśród Gimnazjum klas I zwyciężył Kacper Sulęcki, w klasach III Tomasz Malesza.

         Bieg zakończył się wręczeniem medali, dyplomów i płyt, które dokonali Pan Wójt Gminy Czeremcha inż. Michał Wróblewski, Pani Dyrektor mgr Joanna Gnatowska, Komendant Straży Granicznej ppłk Andrzej Konończuk i Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej Walenty Aleksiejuk. Za co serdecznie dziękuję.

         Impreza była dofinansowana ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, a także ze Stowarzyszenia św. Józefa Kalsancjusza „Parafiada”.

Szczególne podziękowania kieruję w stronę mgr Tomasza Szatyłowicza i mgr Aliny Sośniuk za przeprowadzenie I Biegu do Pustego Grobu.

         Bardzo dziękuję wyżej wymienionym gościom, a także Bogdanowi Rakowskiemu, Milenie Ptasznik, Justynie i Samancie Aksamitowskim i Annie Ryszczuk za pomoc w organizacji Biegu.

Akademia

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Czeremsze

Gminny Ośrodek Kultury w Czeremsze

Urząd Gminy Czeremcha

zapraszają na

Akademię z okazji uchwalenia

Konstytucji 3 Maja

GOK Czeremcha

dn. 28.04.2017                           godz. 12:00