Gwiazdy jazzowej sceny zagrają w Czeremsze

20190410 Czeremcha WeezdobCollective plakatZdobywcy Grand Prix festiwalu Jazz nad Odrą 2018 – Weezdob Collective, odbywają ogólnopolską trasę. Uznany przez krytyków i publiczność, wielokrotnie nagradzany na najbardziej prestiżowych festiwalach jazzowych w kraju zespół zagra w Czeremsze już 10 kwietnia 2019 r.

Weezdob Collective zrzesza jednych z najbardziej uznanych muzyków jazzowych młodej sceny. Członkowie zespołu nie tylko tworzą jeden z najciekawszych projektów obecnej sceny jazzowej, który z powodzeniem podbija serca jazz fanów na najważniejszych festiwalach, ale też grywają z innymi muzykami o ugruntowanej pozycji na scenie oraz realizują się w swoich autorskich projektach. Pięć indywidualistycznych osobowości tworzy improwizacje oddające istotę jazzowej muzyki. Z wprawą i urokiem dekonstruują melodie odsłaniając ich najciekawsze elementy. Efekt wzmacnia ciekawe instrumentarium – silna sekcja rytmiczna perkusisty Adama Zagórskiego i kontrabasisty Damiana Kostki przeplata się z brzmieniem saksofonu Kuby Marciniaka i harmonijki Kacpra Smolińskiego oraz gitarą Piotra Szolza. To właśnie niestandardowe zestawienie instrumentów nadaje Weezdob Collective charakterystyczne brzmienie.  Inspiracje czerpią z bluesa i skandynawskiej sceny jazzowej, wyraźnie eksponują klasyczne elementy kompozycji. Utwory wciągają naprzemiennie kontrastując energię i intensywność z relaksującym eleganckim wyważeniem. Równowaga jaką budują na scenie muzycy przysporzyła im rzesze fanów na najlepszych scenach jazzowych w kraju. Zespół zdobył szereg nagród, w tym te najbardziej prestiżowe Grand Prix Jazz nad Odrą i Bielskiej Zadymki Jazzowej. Pierwsze miejsce grupa zajęła także w Ogólnopolskim Przeglądzie Zespołów Jazzowych i Bluesowych, Blue Note Poznań Jazz Competition oraz Jazz Fruits.

Koncert odbędzie się w ramach projektu Jazz360 realizowanego przez Fundację Polski Jazz. Celem projektu Polski Jazz 360° jest propagowanie muzyki jazzowej poprzez ukazanie jej różnorodności i oswajanie z nią szerokiej publiczności. Trasy koncertowe odbywające się w ramach projektu zapewniają dostęp do czołówki aktualnej sceny jazzowej także słuchaczom w mniejszych miastach. W instytucjach kultury w całej Polsce zobaczymy i usłyszymy wszystko to, co najbardziej aktualne w polskiej muzyce jazzowej: wielokulturowe muzyczne projekty i nieoczekiwane muzyczne połączenia, uznanych muzyków o ugruntowanej pozycji oraz najświeższe i najlepiej rokujące nowe twarze.

Informacja o szczepieniu lisów wolno żyjących w akcji wiosennej 2019

INFORMACJA

DLA MIESZKAŃCÓW TERENÓW,

NA KTÓRYCH ZOSTANĄ WYŁOŻONE PRZYNĘTY ZE SZCZEPIONKĄ DO ZWALCZANIA WŚCIEKLIZNY U LISÓW WOLNO ŻYJĄCYCH

w akcji wiosennej 2019 roku

Celem skutecznego zwalczania wścieklizny - zostaną wyłożone na terenie województwa podlaskiego przynęty ze szczepionką przeciwko wściekliźnie u lisów wolno żyjących - metodą zrzutów z samolotów,

- w planowanym terminie: od 30 marca do 3 kwietnia 2019 r.

  • zrzucane przynęty mają kształt stożkowych krążków, koloru brunatnego, o średnicy ok. 4 cm ; grubości ok. 1,5 cm, oraz zawierają wewnątrz zatopiony plastikowy pojemnik z płynną szczepionką,
  • zrzutem objęte będą kompleksy leśne, pola, łąki, itp, z pominięciem obszarów zabudowanych, rzek i zbiorników wodnych,
  • prosimy nie dotykać i nie niszczyć przynęt - przynęty, które były dotykane przez ludzi są omijane przez lisy,
  • szczepionka jest nieszkodliwa dla zwierząt domowych i innych zwierząt wolno żyjących,
  • dla zachowania ostrożności, w przypadku dostania się szczepionki znajdującej się wewnątrz przynęty na błony śluzowe względnie na uszkodzony naskórek człowieka - należy miejsca te dokładnie przemyć wodą z mydłem, a następnie zgłosić się do lekarza med.,
  • po wyłożeniu przynęt, przez okres 2 tygodni należy ograniczyć przemieszczania się zwierząt domowych - trzymać psy na uwięzi, a koty w zamknięciu.

DZIĘKUJEMY ZA POMOC W SKUTECZNYM PRZEPROWADZENIU AKCJI ZWALCZANIA WŚCIEKLIZNY

                                                                                                                       Podlaski

Wojewódzki Lekarz Weterynarii

szcz lis

TURNUSY REHABILITACYJNE DLA DZIECI ROLNIKÓW UBEZPIECZONYCH W KRUS

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w okresie wakacji letnich organizuje turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników ubezpieczonych w Kasie. Wypoczynek dzieci łączony jest z programem rehabilitacji leczniczej w zakresie wad postawy i chorób układu ruchu oraz układu oddechowego. Dzieci kierowane na turnus rehabilitacyjny muszą być samodzielne i zdolne do samoobsługi. Turnus rehabilitacyjny trwa 21 dni.

Wiosenny Turniej Szachowy

54400047 1133972680134270 8637102807607934976 oZ okazji pierwszego dnia wiosny 21 marca w Szkole odbył się Wiosenny Turniej Szachowy. 
Wystartowała rekordowa liczba 18 szachistów.


W kategorii dziewcząt klas IV:
1. Martyna Stańczyk 4 pkt
2. Małgorzata Ryszczuk 3 pkt
3. Magdalena Parfieniuk 2 pkt


W kategorii dziewczęta klasa VI:
1. Małgorzata Aleksiejuk 3 pkt


W kategorii chłopcy klasa IV:
1. Piotr Aleksiejuk 5 pkt.
2. Kornel Konobrocki 5 pkt.
3. Kacper Iwanowiec 4 pkt.
4. Michał Wasiluk 4 pkt
5. Kacper Drabiuk 3 pkt.
6. Mateusz Korniluk - Dubiel 3 pkt.
7. Paweł Piłat 2 pkt.
8. Michał Dragun 2 pkt.
9. Jan Pęczek 2 pkt.
10. Oliwier Bartos 1 pkt.


W kategorii chłopcy klasa VII:
1. Gabriel Stepaniuk 6,5 pkt.
2. Michał Pytel 5 pkt.
3. Tomasz Dudel 4,5 pkt
4. Jakub Czykwin 4 pkt.


Kategorie szachowe podwyższyli lub zdobyli:
1. Kacper Iwanowiec IV kategorię szachową
2. Kornel Konobrocki IV kategorię szachową
3. Paweł Piłat V kategorię szachową
4. Jakub Czykwin V kategorię szachową
5. Kacper Drabiuk V kategorię szachową
6. Magdalena Parfieniuk V kategorię szachową.

Galeria zdjęć

Gratulujemy wyników i życzymy kolejnych sukcesów.

ks. Krzysztof Domaraczeńko