Komunikat Prezesa Krajowej Izby Kominiarzy do właścicieli i zarządców budynków w związku z rozpoczęciem sezonu ogrzewczego 2021/2022

Przypominam właścicielom i zarządcom budynków o obowiązkach związanychz bezpiecznym użytkowaniem przewodów kominowych.
Komin bdący bardzo istotnym elementem budynku, chociaż zajmującym tylko niewielką jego powierzchnię, może też być niezwykle grożny. Szczególnie w przypadku pożaru sadzy w nieczyszczonym, źle eksploatowanym kominie. Temperatura palącej się sadzy przekracza wówczas nawet 1000 stopni Celcjusza! A taki stan jest wielkim zagrożeniem dla mieszkańców.  czytaj dalej...

Rekompensaty/odszkodowania w związku z wprowadzeniem stanu wyjątkowego na obszarze części województwa podlaskiego oraz części województwa lubelskiego w 2021 r.

Rozporządzenie Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej z dnia 2 września 2021 r. w sprawie wprowadzenia stanu wyjątkowego na obszarze części województwa podlaskiego oraz części województwa lubelskiego (Dz.U. z 2021 r. poz. 1612)

Szczegółowe informacje oraz dokumenty do pobrania, są dostępne  na stronie internetowej Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego pod adresem https://puw.bip.gov.pl/wg-uslugi/ oraz w wersji papierowej w siedzibie Urzędu  Gminy Czeremcha.

Mieszkańcy i ich wizja, potrzeby i oczekiwania – zapraszamy do udziału w badaniu! Twój głos ma znaczenie! Weź udział w badaniu dot. silnych stron i wyzwań naszej gminy!

ankietaTrwają prace nad pierwszą wspólną Strategią Terytorialną dla 28 gmin i 3 powiatów Partnerstwa Południowo-Wschodniego Podlasia, którego Gmina Czeremcha jest członkiem.

Zwracamy się do Państwa – mieszkańców – z prośbą o wypełnienie krótkiej ankiety. Pytamy w niej o Państwa opinie na temat silnych stron naszej gminy, głównych wyzwań, które przed nami stoją, a także o Państwa pomysły na to, jak możemy to wszystko przekuć w konkretne działania. Zwieńczeniem prac na tym etapie będzie Portret Obszaru Partnerstwa Południowo-Wschodniego Podlasia. Posłuży on jako punkt wyjścia do formułowania strategii rozwoju dla całego obszaru, w tym określenia konkretnych projektów i działań mających ten rozwój wspierać.


Ankieta jest anonimowa i składa się z pięciu pytań. Jej wypełnienie powinno zająć do 10 minut.

LINK do ANKIETY: https://forms.gle/FNNZE7TdwfRL5gBj8


Ankieta będzie dostępna do 31 października 2021 r. Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania dot. prac nad strategią, prosimy o kontakt na adres: gmina@czeremcha.pl


Dziękujemy za Państwa aktywność. Ważny jest każdy głos – dzięki temu możemy wspólnie kształtować przyszłość naszej gminy.

Smaki regionu-II edycja

Warsztaty kulinarne, pokazy kulinarne, konkurs kulinarny, wydanie publikacji