Zarządzenie Nr 276/22 Wójta Gminy Czeremcha

Zarządzenie Nr 276/22 Wójta Gminy Czeremcha z dnia 12 maja 2022r. w sprawie ogłoszenia konkursu na stanowisko Kierownika Gminnej Biblioteki Publicznej w Czeremsze.

Program #DomBezFormalności

dom70mSzanowni Państwo,

Szanowni Państwo,Ministerstwo Rozwoju i Technologii przygotowało rozwiązanie, które ułatwia budowę domów.Program #DomBezFormalności wszedł w życie z początkiem stycznia 2022 r. Wprowadza znacząceułatwienia w budowie domów do 70 m kw. powierzchni zabudowy. Dzięki programowi każdy, ktoma działkę budowlaną, może wybudować na niej ‒ w uproszczonej procedurze ‒ dom do 70 m kw.powierzchni zabudowy w celach mieszkaniowych lub rekreacyjnych. W przypadku braku planuzagospodarowania przestrzennego warunki zabudowy wydawane są w 21 dni, a budowę możnarozpocząć bezpośrednio po zgłoszeniu.

Z programu może skorzystać każdy, pod warunkiem, że inwestycja zaspokaja jego własne potrzebymieszkaniowe lub potrzeby rekreacyjne. Nie ma znaczenia stan cywilny, status społeczny czysytuacja rodzinna.

Budując #DomBezFormalności, można zaoszczędzić czas i pieniądze, a także zyskać samodzielnośćw decydowaniu. To inwestor decyduje, czy samodzielnie będzie pełnił rolę kierownika budowy, czyteż zdecyduje się na powierzenie tej roli osobie z odpowiednimi uprawnieniami.

Decyzja mieszkańców gmin o skorzystaniu z programu #DomBezFormalności przełoży się na chęćzamieszkania na danym terenie, co w dalszej perspektywie oznacza szansę na rozwój gmin, miast,czy przedmieść.

Informacje dla mieszkańców

To właśnie do urzędów gmin i miast mieszkańcy zwracają się z pytaniami o planyzagospodarowania przestrzennego lub wnioskiem o wydanie decyzji o warunkach zabudowy.

Dlatego zachęcam, aby informowali Państwo o programie #DomBezFormalności i korzyściach,Dlatego zachęcam, aby informowali Państwo o programie #DomBezFormalności i korzyściach,jakie daje wybór tego rozwiązania.Aby usprawnić tę współpracę, przygotowaliśmy stronę internetowąwww.dombezformalnosci.gov.pl, na której wyjaśniamy, na czym polega program, jak z niegoskorzystać krok po kroku, odpowiedzi na często zadawane pytania, a także inne materiałyedukacyjne.

Informacja

ZAPROSZENIE 180522

Strategia Terytorialna Partnerstwa Południowo-Wschodniego Podlasia

Szanowni Państwo,

Obecnie trwają prace nad Strategią Terytorialną Partnerstwa Południowo-Wschodniego Podlasia, w skład którego wchodzi 31 samorządów: Powiat Hajnowski, Gmina Miejska Hajnówka, Gmina Hajnówka, Gmina Kleszczele, Gmina Białowieża, Gmina Dubicze Cerkiewne, Gmina Czyże, Gmina Czeremcha, Gmina Narew, Gmina Narewka, Gmina Michałowo, Gmina Gródek, Powiat Bielski, Gmina Bielsk Podlaski, Gmina Brańsk, Miasto Bielsk Podlaski, Miasto Brańsk, Gmina Boćki, Gmina Orla, Gmina Wyszki, Gmina Rudka, Gmina Drohiczyn, Gmina Perlejewo, Powiat Siemiatycki, Miasto Siemiatycze, Gmina Siemiatycze, Gmina Mielnik, Gmina Nurzec-Stacja, Gmina Dziadkowice, Gmina Milejczyce i Gmina Grodzisk.

Dotychczasowa współpraca Partnerów zaowocowała propozycją celów strategicznych i operacyjnych oraz listą projektów – kluczowych i uzupełniających – które te cele realizują. Zaproponowane projekty mają charakter partnerski, co oznacza, że odpowiadają na potrzeby zidentyfikowane w wielu gminach, a płynące z nich korzyści powinny stać się udziałem mieszkańców całego obszaru Partnerstwa.

Gorąco zachęcamy Państwa do przekazywania komentarzy i opinii, które pomogą nam udoskonalić zapisy strategii i opracować dokument wytyczający możliwie najlepsze ścieżki rozwoju. Uwagi mogą Państwo przekazywać do dnia 5 czerwca 2022 r. drogą mailową, na adres: gmina@czeremcha.pl lub telefonicznie, pod nr tel.: 856850400

Państwa głos jest dla nas niezwykle ważny.

Dziękujemy za aktywne zaangażowanie we wspólne projektowanie przyszłości naszej gminy/powiatu!

 

Załącznik: Strategia Terytorialna Partnerstwa Południowo-Wschodniego Podlasia