Komunikat meteorologiczny

Komunikat meteorologiczny z godz. 09:37 dnia 25.08.2022

Ostrzeżenie hydrologiczne Nr: 88

Data i godzina wydania: 24.08.2022 - godz. 08:33
Nazwa biura prognoz hydrologicznych: Biuro Prognoz Hydrologicznych w Krakowie, Wydział Prognoz i Opracowań Hydrologicznych w Warszawie

Ostrzeżenie hydrologiczne Nr: 88
Zjawisko: gwałtowne wzrosty stanów wody
Stopień: 1

Ważność: od godz. 12:00 dnia 24.08.2022 do godz. 08:00 dnia 25.08.2022
Obszar:  Zlewnia Iłżanki, Radomki, Pilicy, Świdra, Jeziorki, Wkry, Bzury, Pisy, Dolnej Narwi, Zgłowiączki, Zalew Wiślany od Pasłęki do Pregoły i zlewnia Łyny. (kujawsko-pomorskie, łódzkie, mazowieckie, podlaskie, śląskie, świętokrzyskie, warmińsko-mazurskie)
Przebieg: W obszarach występowania prognozowanych opadów burzowych, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych, mogą wystąpić gwałtowne wzrosty poziomu wody i podtopienia. W zlewniach kontrolowanych, w przypadku wystąpienia szczególnie intensywnych opadów, istnieje możliwość przekroczenia stanów ostrzegawczych.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80%
Uwagi: Ostrzeżenie wydane w związku z prognozowanymi opadami o charakterze burzowym, które występują lokalnie. Ze względu na swój charakter, intensywny, punktowy opad, w miejscu jego występowania może spowodować potencjalne zagrożenie hydrologiczne ze strony mniejszych rzek, jak i lokalne podtopienia (głównie na obszarach miejskich).

Dyżurny synoptyk hydrolog: Magdalena Miętek