"Jak tu pachnie Czeremchą" - promocja książki

10 sierpnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Czeremsze odbędzie się promocja książki Wiesława Rozbickiego "Jak tu pachnie Czeremchą". Początek o godz. 18.00.
Wiesław Rozbicki wychował się w Czeremsze. Tam też ukończył szkołę podstawową, by później kontynuować naukę w LO w Hajnówce. Książka JAK TU PACHNIE CZEREMCHĄ to jego sentymentalny powrót do lat 60-tych i 70-tych minionego wieku. To powrót epicki do miejsc ludzi i zdarzeń które – jak sam dziś pisze – najlepiej widać z dystansu. Książka znakomicie portretuje realia „tamtych czasów”. A realia, to wielokulturowi mieszkańcy, czyli Polacy, Białorusini, Ukraińcy i „Tutejsi”. W dużych fragmentach akcja zdarzeń – to przestrzenie kolei (dawniej PKP): nasycalnia, pompka, dzielnica domów kolejowych itp. To zapewne jedna z niewielu literackich retrospekcji o Czeremsze, Hajnówce, Kleszczelach i innych okolicznych miejscowościach.

Misterna, przemyślana w każdym szczególe konstrukcja, bogaty język oraz znakomicie nakreślone postaci sprawiają, że "Jak tu pachnie..." czyta się jednym tchem. Dla osób dziś już sędziwych jest to sentymentalna podróż do przeszłości. Dla młodszego pokolenia lekcja historii jego miasta i wioski.
W literackim dorobku W. Rozbickiego (należy do Związku Literatów Polskich) są m.in: ŻURAWIEJKA – okrzyknięta w latach 80-tych wydarzeniem literackim oraz zbiór opowiadań pt. HEJ TAM PODLASIEM.
Materiał od organizatorów
rozbicki_OKLADKA
źródło: http://www.wrotapodlasia.pl/pl/wiadomosci/a_to_ciekawe/_Jak_tu_pachnie_Czeremcha_promocja_ksiazki.htm

Otwarcie Świetlicy Wiejskiej w Czeremsze-Wsi

nozyczki

W dniu 13.07.2012 została otwarta wyremontowana Gminna Świetlica Wiejska w Czeremsze-Wsi. Całkowita wartość projektu 66263,85 zł , w tym pozyskana kwota dofinansowania 25000,00 zł. Zadanie otrzymało wsparcie w ramach wniosku złożonego w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego PROW 2007-2013. Zapraszamy do galerii.

OGŁOSZENIE O WYNIKACH KONKURSU

OGŁOSZENIE O WYNIKACH KONKURSU

na stanowisko Kierownika Gminnej Biblioteki Publicznej w Czeremsze

W wyniku zakończenia konkursu na w/w stanowisko do zatrudnienia wybrana została:

Pani Alina Micewicz

pełna treść w załączniku

 

Załącznik

Otwarcie świetlicy - Kuzawa

W dniu 17.02.2012 r. została otwarta świetlica w Kuzawie wyremontowana ze środków finansowych pozyskanych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013, działanie 313, 322, 323 ,,Odnowa i rozwój wsi".

 Zapraszamy do galerii

Powitanie Nowego Roku 2012

Tak witaliśmy Nowy Rok 2012  na placu przed Urzędem Gminy w Czeremsze

DSCF5927 DSCF5918 DSCF5924

DSCF5926 DSCF5922