Informacja

Uprzejmie informujemy że w dniu 07.01.2015 r. (I Dzień Świąt Bożego Narodzenia Wyzna. Prawosławnego) Urząd Gminy Czeremcha nieczynny (urlopy pracowników). Ponadto w nagłych sytuacjach pracownicy Urzędu Stanu Cywilnego będą dostępni pod Nr telefonu ; 85 6850095, 506358683 i 698895780.

                                                           Za wszelkie utrudnienia serdecznie przepraszamy.

Powitanie Nowego Roku 2015

2015pow

FILM DOKUMENTALNY

plakat bialowieza

Zapytanie ofertowe

Wójt Gminy Czeremcha zaprasza do złożenia oferty w zakresie świadczenia usług Radcy Prawnego w Urzędzie Gminy Czeremcha.

Wzór formularza ofertowego

II Sesja Rady Gminy - kadencja 2014-2018

"Infrastruktura komunikacyjna, środowiskowa i energetyczna" - tematem X otwartego spotkania Platformy Dialogu i Współpracy

Starostwo Powiatowe w Hajnówce serdecznie zaprasza na X otwarte spotkanie Platformy Dialogu i Współpracy, które odbędzie się dnia 10.12.2014r., o godz. 17.00 w Zespole Szkół z DNJB w Hajnówce.

           

I Sesja Rady Gminy - kadencja 2014-2018

W dniu 1.12.2014 w Gminnym Ośrodku Kultury w Czeremsze odbyła się I Sesja Rady Gminy Czeremcha kadencji 2014-2018. W trakcie obrad Przewodnicząca Gminnej Komisji Wyborczej Walentyna Wieremczuk wręczyła nowo wybranym radnym zaświadczenie o wyborze. Następnie odbyło się uroczyste ślubowanie. Tę część obrad poprowadził najstarszy wiekiem radny Aleksander Tyczyno.

W dalszej części obrad Radni wybrali Przewodniczącego Rady Gminy Czeremcha którym został Sergiusz Smyk, który poprowadził dalszą część obrad. W kolejnej części odbyła się procedura wyboru wiceprzewodniczącego. Decyzją Radnych Wiceprzewodniczącą Rady Gminy Czeremcha została Walentyna Kerdelewicz.

Na koniec Sesji Rady Gminy Czerecha Skarbnik Gminy Mirosława Kondracka-Najbuk wręczyła kwiaty dla Pana Wójta Jerzego Szykuła a Sekretarz Gminy Maria Iwaniuk podziękowała w imieniu własnym, pracowników Urzędu Gminy, radnych poprzedniej i nowej kadencji oraz mieszkańców gminy Czeremcha za dotychczasową pracę na rzecz rozwoju Gminy Czeremcha. Zapraszamy do galerii.

 

III Podlaskie Forum Agroturystyczne

Zapraszamy do udziału w Konferencji pn. Podlaskie Forum Agroturystyczne, która odbędzie się 5 grudnia 2014 r. na Wydziale Zarządzania Politechniki Białostockiej przy ul. Ojca S. Tarasiuka 2 w Kleosinie.

Pomoc za szkody dzików

Rolniku pamiętaj, tylko do 28 listopada 2014 roku ARiMR przyjmuje wnioski o przyznanie pomocy finansowej za szkody w uprawach rolnych wyrządzonych przez dziki.  Rolnicy z województwa podlaskiego, którzy ponieśli straty w wyniku szkód wyrządzonych przez dziki w uprawach prowadzonych na obszarach ochronnych lub obszarach objętych ograniczeniami z powodu wystąpienia afrykańskiego pomoru świń (choroby ASF), mogą ubiegać się o wsparcie w ARiMR. Wsparciem nie są objęci producenci rolni z powiatu grajewskiego, kolneńskiego i łomżyńskiego.

KONCERT ZESPOŁU VOO VOO

PROMUJĄCY NOWĄ PŁYTĘ "DOBRY WIECZÓR"
DNIA 09.01.2015     GODZ. 19.00 GOK CZEREMCHA
BILETY:30 ZŁ W PRZEDSPRZEDAŻY,40 ZŁ W DNIU KONCERTU.
INFO:gok.czeremcha@gmail.com , GOK Czeremcha

 

plakat final prevka net

 

 

 

 

IX Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA

baner ZUBROFFKA

Pokaz zestawu Filmowe Mapy Umysłu – filmy zrealizowane podczas warsztatów przez osoby niepełnosprawne intelektualnie

Czeremcha/Gminny Ośrodek Kultury, 1-go Maja 77 5.12.2014, godz. 13.30 wstęp wolny

Bal sylwestrowy na folkowo

Stowarzyszenie Miłośników Kultury Ludowej

zaprasza na

Bal sylwestrowy na folkowo

sala Gminnego Ośrodka Kultury w Czeremsze

dn. 31.12.2014 r.   godz. 20.00

zapewniamy:

jedzenie na zimno i na gorąco, na słono i na słodko

przekąski, alkohol , napoje zimne i gorące

 tańce i zabawę do białego rana

do tańca przygrywa zespół Czeremszyna

dj WOJ (Warszawa)

Wstęp za jedyne 149 zł od osoby

 

więcej informacji: tel. 85/6850084, 602739584,

w Gminnym Ośrodku Kultury

 zapisy oraz wpłaty przyjmujemy do dn. 18.12.2014 r.

MODERNIZACJA BOISKA SPORTOWEGO W CZEREMSZE

W 2014 roku Środowiskowy Klub Sportowy Kolejarz zrealizował projekt pn. "MODERNIZACJA BOISKA SPORTOWEGO W CZEREMSZE Z PRZEZNACZENIEM NA REALIZACJĘ DZIAŁAŃ  SPORTOWO - REKREACYJNO - TURYSTYCZNYCH"
 
Projekt współfinansowany  ze środków PROW na lata 2007-2013
prow  leder

KONKURS „Questing dla dużych i małych – na tropach opowieści wspaniałych” – ogłoszenie wyników

W połowie października Starostwo Powiatowe zaprosiło mieszkańców regionu Puszczy Białowieskiej do udziału w konkursie o charakterze edukacyjnym. Polegał on na przejściu dwóch dowolnych tras questowych spośród 11 dostępnych w regionie Puszczy Białowieskiej oraz opisania swoich wrażeń w formie krótkiego wierszyka.  Konkurs skierowany był do wszystkich – dorosłych, młodzieży, szkół, rodzin z dziećmi. Pomimo kapryśnej, jesiennej pogody, mieszkańcy ochoczo ruszyli w teren, by poznać ciekawostki o danym miejscu, a na końcu swej wędrówki odkryć… skarb! W ten sposób powstały ciekawe wiersze, które pomysłowością i artyzmem mile zaskoczyły Organizatora.  Oryginalność oraz kreatywność zostały docenione – komisja konkursowa przyznała I miejsce: Annie Szatyłowicz oraz Ewie Iwaniuk zaś wyróżnienia – Sławomirowi Kulik oraz Martynie Łuksza. Gratulujemy!

Komisja Konkursowa

czytaj dalej...

Uwaga na oszustów czyhających na łatwowierność osób starszych

Osoby starsze, mieszkające samotnie często nagabywane są przez oszustów podających się za przedstawicieli różnych instytucji. Aby wzbudzić zaufanie przestępcy stosują wiele podstępów. Jedni już od progu obiecują tańsze leki czy większą emeryturę, drudzy starają się wzbudzić litość, prosząc o szklankę wody lub podając się za wolontariuszy  zbierających pieniądze dla chorych dzieci. Podają się  np. za pracownika opieki społecznej zbierającego informacje o niezbędnej pomocy czy za pracownice służby zdrowia wykonujące  badania i zabiegi w domu pacjenta. Do drzwi mogą też zapukać fałszywi kominiarze, pracownicy ZUS, pracownicy administracji, elektrowni czy telekomunikacji  itp.
Aby nie dać się oszukać i okraść przestępcom musimy być czujni i pamiętać o przestrzeganiu podstawowych zasad bezpieczeństwa.
Pamiętaj!
1) Nie wolno! otwierać drzwi osobom, których nie znamy.
2) Nie wolno ! wpuszczać do domu obcych, nie mamy takiego obowiązku.
§  Podczas takiej kontroli zadbaj, aby wraz z Tobą w domu był ktoś zaufany.
§ Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości, zadzwoń do tej instytucji, upewnij się, czy taka osoba tam pracuje i jest upoważniona do kontroli.
 
3) Nie wolno! wpłacać należności, ani przyjmować rzekomej nadpłaty od „inkasentów”.
4) Nie wolno ! rozmieniać pieniędzy nieznajomym, im chodzi głównie  o rozpoznanie gdzie przechowujemy oszczędności.
5) Unikaj kupowania artykułów za podejrzanie niską cenę, im „większa okazja” tym większe prawdopodobieństwo oszustwa.
6) Uważaj na fałszywych krewnych! Rozmawiając przez telefon nie ufaj osobom podającym się za Twoich krewnych. Rzekomy wnuczek, czy siostrzeniec, telefonując do Ciebie udaje, że znajduje się w krytycznym położeniu i prosi o natychmiastową pożyczkę. Na początku rozmowy  nie przedstawia się tylko czeka aż sami „zgadniemy” kto dzwoni i zwrócimy się do niego po imieniu. Oszuści opowiadają historie o wypadkach, super okazjach na zakup samochodu lub domu, prosząc o przekazanie pieniędzy koledze lub koleżance, których nigdy nie widzieliśmy. W takich sytuacjach należy zachować szczególną ostrożność i w każdym przypadku sprawdzić, czy nie mamy do czynienia z oszustem. Natychmiast zadzwoń do prawdziwego krewnego, za którego podawał się rozmówca, tylko w ten sposób upewnisz się z kim rozmawiałeś.
 
Jeśli masz jakiekolwiek podejrzenia
DZWOŃ NATYCHMIAST NA POLICJĘ
TEL. 112 LUB 997!!!